Vynikající Baťova kniha pojednávající o Baťovském pojetí práce, je balzámem sebevědomí a racionálního přístupu k životu. Jan Baťa stejně úspěšně vedl rodinný podnik jako jeho předchůdce bratr Tomáš.
Ursula von der Leyen vyjádřila velkou starost o to, aby podniky zanikající nebo finančně oslabené poklesem ekonomiky, se nedostaly do cizích, především čínských rukou.
Ve společnosti je pozorovatelné oživení návratu k lidské sounáležitosti a spolčování. To je způsobeno vývojem politické situace, které jsme svědky, a určitými obavami ze současné politiky. Lidé nedůvěřují vládě a výzkumy...
Univerzalistický aktivismus se snaží změnit poměry a naráží na lidový konzervatismus vzniklý z předešlého vývoje společnosti. Antagonistický charakter sporu vychází z nesmiřitelnosti a útočnosti aktivistů.
Politický avanturismus a nezodpovědnost za svěřený majetek státu za této vlády vrcholí. Je to skutečně jen neschopnost, nebo organizovaná služba cizím zájmům?
Proč se Západní civilizace dostala do takových konců, které pozorujeme, proč nakonec pohrdá svými podstatnými výdobytky a snáší nedůstojné sebemrskačství?
Už od dob P. Buchanana se mnoho autorů zabývá krizovými jevy západní civilizace, její destrukcí, úpadkem a dokonce přímo smrtí. Také IVK vydal nedávno knihu ke shora uvedenému tématu.
RECENZE Spisovatel, konzervativní myslitel a publicista Vlastimil Podracký napsal recenzi knihy sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. „Ohledně nebezpečí islamizace Evropy se objevilo mnoho knih....
Na přelomu tisíciletí vkročila Evropská civilizace do jiné dimenze. Vidíme, že hodnoty dříve pozitivní se staly negativními, humanismus a materialismus přestaly vykonávat svoji kladnou funkci v pokroku a převtělily se do užívání...
Vývoj ke sjednocenému světu milujících se lidí a v náručí si ležících kultur se zadrhl už islámským terorismem, ale globální změny klimatu a coron nás navádí se opět zamyslet nad novým řádem.
Protože jsem již publikoval recenzi na Prolomení hradeb, loňský bestseller Petra Hampla, rád bych se též vyslovil k velmi zajímavému a námětově navazujícímu Bejvlovu článku o nové aristokracii, který Parlamentní listy přinesly v...
Myslitel a spisovatel Vlastimil Podracký se na webu NeviditelnýPes.org zabýval současnou společností a tím, co ji v jeho očích rozděluje. Dospěl za pomocí polského sociologa Zygmunta Baumana k závěru, že ve společnosti proti sobě...
Malý stát, pokud si má zajistit svébytnost, bezpodmínečně potřebuje politiku všech azimutů. Titova Jugoslávie byla toho příkladem a na Švýcarsku to pozorujeme staletí.
Jednání NATO s Ruskem je více než potřebné. Situace je napjatá a Rusové jako slabší z protivníků nemají jinou možnost než ji napínat, aby se problémy řešily. Jinak by se s nimi nikdo nebavil.