Sociálními sítěmi se šíří fotografie, kterou měl v srpnu 1968 pořídit Jan Palach. Historik Petr Blažek se takto snaží najít šest žen, které tehdy držely protestní hladovku proti okupaci.
Josef Koudelka patří k nejvýznamnějším fotografům současnosti. Dokumentoval život Romů, v Praze zachytil okupaci v roce 1968 a po své emigraci vstoupil do agentury Magnum Photos. Dnes českým muzeím daroval dva tisíce snímků.
Sociálními sítěmi se šíří fotografie, kterou měl v srpnu 1968 pořídit student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach. Historik Petr Blažek se takto snaží najít šest žen, které tehdy držely protestní hladovku proti...
Chris Rooney z Liverpoolu se do Prahy vypravil v srpnu 1968 za kamarádkou. Dostal se tak zcela nečekaně do středu událostí, jaké mu naháněly strach. Přesto nezaváhal a začal fotografovat okupanty i barikády na Václavském náměstí....
Fotograf Ken Pretty zachytil z dronu velmi ojedinělý ledovec falického tvaru. Snímek je unikátní také tím, že vzhledem ke své stavbě vydržel led v této podobě jen krátce a o den později se zřítil do moře.
Snímek, který je ojedinělý nejen v Česku, ale i celosvětově, pořídil brněnský fotograf Pavel Gabzdyl. Při bouřce nad Brnem totiž zachytil stuhový blesk, o jehož existenci dlouho panovaly pochyby. Původně si přitom myslel, že jde o...
Fotograf Prahy, který ji zachytil v době od invaze 1968 do sametové revoluce 1989. Matematik s osobitým viděním zvěčnil obyčejné momenty, ale i osudové okamžiky. Jedinečné momentky Karla Bucháčka teprve nyní spatřují světlo.
Český a ve světě proslulý fotograf Josef Koudelka, kterého proslavily snímky z okupace Československa v roce 1968, ve čtvrtek v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu představil knihu Návraty.
Maďarsko mělo využít invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa k tomu, aby připojilo zpět oblasti jižního Slovenska, které Československu připadly po první světové válce.