Cest prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka po krajích před 100 lety přibývalo. Na začátku května 1923 se například vydal na Chodsko a vítali ho doslova jako „císaře pána“.
Prezident Tomáš Masaryk trávil před 100 lety léto na svém novém letním sídle ve slovenských Topolčiankách. Prázdninový pobyt využil mimo jiné k tomu, aby navštívil důležitá města na středním Slovensku a prezentoval tam česko...
Prezident Tomáš Garrigue Masaryk dokončil před 100 lety sérii státních návštěv ve spojeneckých zemích. Po Francii a Belgii navštívil také Londýn, kde se setkal s králem Jiřím V.
V Lidových novinách se před 100 lety objevila stručná zpráva, že prezident Tomáš Garrigue Masaryk ratifikoval za Československo 8. listopadu 1919 pařížskou mírovou smlouvu.
Prezident Tomáš Masaryk na konci července 1923 poprvé přijel do svého letního sídla ve slovenských Topolčiankách. Masaryk na zámku trávil léta a začátky podzimu, a to v letech 1923–1933. Prezident tam sice převážně odpočíval...
Prezident Tomáš Masaryk podepsal právě před 100 lety zákon o tzv. Velké Praze. Hlavní město se tak podstatně rozrostlo, a to o části, které dodnes k městu neodmyslitelně patří.
Prezident Tomáš Garrigue Masaryk přijel poprvé v roli hlavy státu do Brna. Jednalo se o první oficiální návštěvu moravské metropole. Lidové noviny, které právě tam vycházely, událost popisovaly jako pohádku.
Před 100 lety byly české noviny plné bývalého císaře Karla I., který se zemřel 1. dubna 1922 na ostrově Madeira. Jeho manželka, Zita Bourbonsko-Parmská, se po jeho smrti mohla vrátit do Evropy.
Před 150 lety přijel první vlak z Vídně na nově otevřené pražské Nádraží císaře Františka Josefa, které dnes známe jako Hlavní nádraží. Tenkrát to však bylo nádraží zcela jiné. Co se mu stalo, a jak se časem měnilo, si...
Staré snímky poskytují unikátní pohled na turismus v Rakousku před sto dvaceti lety. Pohlednice oblíbených turistických míst přináší notnou dávku nostalgie.
Stejně jako před ním i prezident Tomáš Masaryk, zaměřil ministr zahraničí Edvard Beneš řeč v revolučním Národním shromáždění nejprve na průběh zahraničního protihabsburského odboje.