Ani 25 let po sametové revoluci se nám nepodařilo vybudovat právní stát. Ekonomicky se nám daří dobře, ale jsme slepí ke křivdám, které se dějí našim spoluobčanům.
V týdeníku Reflex ze dne 26.1.2017 je rozhovor J. Bendové se soudcem Kydalkou. Je to smutná ukázka toho, jak naše ministerstvo spravedlnosti dbá na vědecké poznání.
Můj komentář k rozhodnutí soudce Paclíka ve věci náhrady soudních nároků K. Gottovi, nechává „občany s právnickým vzděláním“ v přesvědčení, že občan Januška si nemohl přečíst zdůvodnění rozsudku, proto nemůže mít...
Soudci přestali hledat spravedlnost. Mnohdy jsou výsledky jejich souzení tak nepředvídatelné, že musíme připustit, že jsou buď úplně hloupí a rozhodnou podle toho, co je napadne.
Soudci přestali hledat spravedlnost. Mnohdy jsou výsledky jejich souzení tak nepředvídatelné, že musíme připustit, že jsou buď úplně hloupí a rozhodnou podle toho, co je napadne.
Z vrcholných sjezdů (ČSSD, ANO, KDU-ČSL) se dovídám, jak se k problému justice staví, lépe řečeno, jak je každé straně lhostejný stav v justici. Všichni občané nerezignují na bezmoc, která je zastihne vinou naší justice.
Obdivuji kroky jednotlivců, kteří se v letech 1976-77 dokázali postavit za ideály práv občanů. Mohli si domyslet, jak režim bude bojovat o svou záchranu.
Stát má povinnost chránit občany před zvůlí jiných občanů, institucí a samozřejmě i před zvůlí samotného státu. Případ H-System je důkazem toho, že jsou porušovány základní principy právního státu.
Nedávné rozhodnutí Ústavního soudu v kauze H-System dokazuje, že ÚS neplní svou povinnost. Ani jeden občan v republice se nesmí oprávněně cítit, že se mu stala křivda. Výrok každého soudu musí odsoudit pouze toho, kdo se provinil.
Uzavřeli jste po telefonu nevýhodnou smlouvu a teď nevíte, jak z toho ven? Máme dobrou zprávu! Protože přes telefonní sluchátko si zboží těžko prohlédnete a ani nemáte šanci se blíže seznámit s tím, kdo vám zboží nabízí,...
Současné řízení státu znovu ukazuje, jak je jednoduché zvrátit státní zřízení, když se nedodržují zásady pravdy a spravedlnosti. Moc soudní se plíživě nahrazuje diktaturou.
Incident v Poslanecké sněmovně dokládá, jak poslanci opovrhují spravedlností. Zájmy své a svých politických stran kladou před práva občanů a potřebám republiky.
Naši „občané s právnickým vzděláním“ ve státní správě, justici a ve sdělovacích prostředcích si neuvědomují, o čem a jak má soud rozhodovat. Tvrzení že "občan Babiš je trestně stíhaný" je lživé.
Cílem mnohých soudů není vyřešit spor, ale aby řešení trvalo co nejdéle. Soudci dlouhým sporem na různých úrovních získávají možnost ovlivnit rozhodnutí soudu nižšího stupně. Soudce Elischer je toho důkazem.