Čína funguje podle hesla – naše myšlenky do jejich hlav, jejich peníze do našich kapes. Alespoň podle ředitele humanitární organizace Člověk v tísni Šimona Pánka.
Druhá světová válka tvoří temnou část našich dějin. Zejména nyní bychom na ni neměli zapomínat, a i nadále bychom si měli připomínat události, které jsou s ní spojované. Pojďme nyní společně zavítat do Mauthausenu.
REPORTÁŽ „Brali jsme dva tisíce za to, že se dusíme žlutou mlhou.“ Podle pamětníků bychom neměli zapomínat, že první signál k pádu totality zazněl v severních Čechách. Teplice, Most, Litvínov – tady se konaly ekologické...
Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek se zamýšlí nad tím, kam latinskoamerickou zemi dovedl socialistický prezident s s komunistickou ideologií.
Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek ve své glose reaguje na kritiku některých politiků, kteří veřejně označují neziskovky za příliš drahé a nepotřebné spolky.
Ředitel humanitární organizace Člověk v tísni se tentokrát ve své glose zamýšlí nad informací, která ho šokovala. Nad neochotou studentů získávat zkušenosti v cizině.
Ředitel humanitární organizace Člověk v tísni Šimon Pánek apeluje ve své glose na to, abychom se poučili u sousedů v Německu či Rakousku – a tak jako oni lépe pracovali s krajinou.